Κακή απόδοση και ήττα για την ΑΕΛ (video)

Την χειρότερη φετινή της εντός έδρας εμφάνιση έκανε η ΑΕΛ, ήταν κατώτερη του αναμενόμενου και γνώρισε δίκαια εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής.
Ο Λουντ έπιασε στον ύπνο την άμυνα της ΑΕΛ και με κοντινό σουτ στο 19 λεπτό έδωσε τη νίκη στον Παναθηναϊκό. Ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ είχε την κατοχή, αλλά δεν δημιούργησε φάσεις.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας (66’ Περόνε), Γκοΐκοβιτς (62’ Γκόλιας), Ζίζιτς, Γουάλας, Λαγός (46’ Αγκάνοβιτς), Φατιόν, Μασούρας, Μιλοσάβλιεβιτς, Κριζμάν, Ναζλίδης.

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Bλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Αυλωνίτης, Οικονόμου, Ινσούα, Κάτσε (87’ Κολοβέτσιος), Τζανδάρης (90+4’ Μουνιέ), Κουλιμπαλί, Λούντ, Χατζηγιοβάνης (75’ Στάικος), Δώνης.

πηγή: aelole.gr