Ισοπαλία 1-1 για την ΑΕΛ, μπορούσε και τη νίκη (video)

ΑΕΛ και Ξάνθη έμειναν στο 1-1 στο AEL FC Arena, σε παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής και πήραν οι δύο ομάδες
από ένα βαθμό στο πρωτάθλημα της Super League. Η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη σ' όλη τη διάρκεια του ματς, άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με προβολή από κοντά του Νούνιτς, ύστερα από δυνατό σουτ του Φατιόν Άντονι και ασθενής απόκρουση του Ζίβκοβιτς. Η ισοφάριση για την Ξάνθη ήρθε στο 21ο λεπτό, με κεφαλιά του Αλμέιδα, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπαριέντος. Η ΑΕΛ πίεσε στην συνέχεια του αγώνα, είχε τεράστια ευκαιρία με το δοκάρι του Νούνιτς στο 59ο λεπτό, ωστόσο δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την αγωνιστική κυριαρχία της και το ματς έμεινε στο 1-1.

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γιακιμόβσκι (54' Ζίβκοβιτς), Σικάβκα (46' Σετσέροβιτς), Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπαργκάν (83' Νούσιος), Ντέλετιτς, Νούνιτς.

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Ντίρεσταμ, Αλμέιδα, Λισγάρας, Μπαριέντος (76' Σιλά), Κασάδο, Κοβάτσεβιτς, Καμαρά, Σαρπόνγκ (57' Ντε Αμορίμ), Ντουρίτσκοβιτς, Φάκκης (64' Μελιόπουλος).

πηγή: aelole.gr