Κακή εμφάνιση και ήττα με 3-0 για την ΑΕΛ από την ΑΕΚ (pics,videos)

Κακή εμφάνιση και ήττα για την ΑΕΛ, από την ΑΕΚ στο Ολυμπιακό Στάδιο. H AEK ανεβάζοντας στροφές στα τελευταία λεπτά
του πρώτου ημιχρόνου και μπαίνοντας δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε εύκολα με το ευρύ 3-0 της ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Σιμόες στο 45+1 του ημιχρόνου, έκανε με τον Ολιβέιρα στο 50' το 2-0, και το τελικό 3-0 με σκόρερ τον Λόπες στο 62', με την ΑΕΛ να έχει πολλά κενά στην άμυνα και να μην δημιουργεί ευκαιρίες.

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

ΑΕΚ: Μπάρκας, Σβάρνας, Οικονόμου, Βράνιες (85' Βασιλαντωνόπουλος), Μπακάκης, Λόπες, Κρίστισιτς, Σιμόες, Μάνταλος (78' Γιούσης), Ολιβέιρα (68' Μπότος), Βέρντε.

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μπέρτος (78' Μπάλλας), Μιχαήλ, Μόρας (68' Ζίζιτς), Καρανίκας, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσέροβιτς, Κάτσε, Μπράλιτς (55' Μπούστος), Ουάρντα, Παπάζογλου.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα:

Videos από την είσοδο των ομάδων:

Το λεωφορείο της ΑΕΛ έξω από το ΟΑΚΑ μόλις είχε φτάσει η αποστολή πριν τον αγώνα.